Main Menu
Home
Tournament Schedule
Regulations
Prizes
Contact
Tournament
Live Games
Photo Gallery

7th Izmir International Open Chess Tournament
izmirhaber.jpg


Önemli günde üst masalarda maçlar beraberlikler ile sonuçlanırken, günün flaş beraberliği GM Orazly Annageldyev'e karşı FM Ateş Ülker'den geldi. Geçen senenin şampiyonu IM Tornike Sanikidze şuan da şampiyonluğa en yakın aday olarak göze çarpıyor. Kalan maçlar üst sıralardaki konumu belirleyecek. 

IM Sanikidze Tornike GM Suat Atalık'a karşı kazanarak 6 puanla liderliğini sürdürürken, Sanikidze'yi 5,5 puanlı IM Barış Esen Takip ediyor. GM Mikhail Gurevich ile WGM Zeinap Mamedjarova zorlu bir oyundan sonra puanları paylaştılar. CM Atilla Köksal Yüksel başarılarına bir yenisini daha ekleyerek, WIM Ana Gavasheli'ye karşı güzel bir galibiyet aldı.  Favoriler günü beraberlikle kapatırken,
genç yeteneğimiz Atilla Köksal Yüksel, WGM Türkan Mamedjarova'ya karşı zorlu bir partinin ardından kazanmayı başardı. Barış Akyıldız günün süprize imza atarak IM Morchiashvili Bachana'ya karşı kazanmayı  bildi. WIM Bayan Milli Sporcumuz Betül Cemre Yıldız ise kendisi gibi WIM Nino Batsiashvili'yi yenerek iddalı bir konuma geldi. 5. tur sonunda geçen senenin şampiyonu IM Sanikidze Tornike yarım puan farkla liderlik koltuğuna yükseldi.   

4.Tur sonunda büyük süpriz yaşanmazken favoriler turnuvaya ağırlığını koymaya başladı. 5.Tur'da da güzel karşılamalar bizi bekliyor ve tur sonunda liderlik nispeten belli olacak gibi.
Suat Atalık ile Barış Esen karşılaşırken, genç yetenek Mustafa Yılmaz ve Davit Jojua'ın maçları bu güzel maçlardan sadece iki örnek. 

7. turda ilk masalarda eşleşen Gürcü sporcular günü beraberlik ile kapatırken, Mikhail Gurevich'in yarin Sanikidze Tornike ile yapacağı karşılaşma, turnuvanın şampiyonunu belirleyecek önemli maçlardan biri olacak. Türk sporcular şampiyonluk iddalarını sürdürebilmeleri için önlerindeki maçları mutlaka kazanmak durumundalar.

Turnuvanın ikinci turunda Türkiye'nin genç yeteneklerinden CM Cemil Can Ali Marandi Azeri Nijad Azad Abbasov'a karşı güzel bir galibyet alırken, İzmir'li sporcu Kaan Komut  IM Morchiashvili Bachana karşısında süpiz bir galibiyet aldı. Aynı zamanda Malkoç Kılıçoğlu rakibi WIM Nargiz Umudova'ya beklemediği bir mağlubiyeti yaşattı. 3.Tur'da da oldukça çekişmeli karşılaşmalar bizi beklerken yeni süprizlere her an tanık olabiliriz. 


7. İzmir Uluslarıarası Açık Satranç Turnuvası 10 ülkeden 30'u yabancı sporcu olmak üzere toplam 266 sporcunun katılımı ile başladı.  Oldukça yoğun katılımın olduğu turnuvanın açılış hamlesini  Yönetim Kurulu Üyesi ve Milli Takımlar Menajeri Özgür Solakoğlu yaptı. Tur öncesinde Avrupa Yaş Gruplarında Milli Takımımıza eşlik edecek olan Psikolog Gülnur Kuzu turnuvaya katılan Milli sporcularımız ve velileri ile tanışma olanağı buldu.
Turnuvaya katılan tüm sporculara başarılar dileriz.

ILI

IZMIR

İLÇESİ


YARIŞMA ADI

7. IZMIR ULUSLARARASI AÇIK SATRANÇ TURNUVASI

BAŞLAMA-BİTİŞ TARİHİ

29 Ağustos - 08 Eylül 2008

YERİ

Halkapınar Kapalı Spor Salonu

SON BAŞVURU TARİHİ

28 Ağustos Perşembe saat 17:00

SİSTEM

10 Tur İsviçre Sistemi

DÜŞÜNME SÜRESİ

90 dk.+30 dk. (40. hamle tamamlandığında) + 30 sn/hamle (ilk hamleden başlayarak)


KONAKLAMA DETAYLARI

Kendi imkanları ile konaklamak isteyenler için konaklama otelleri olarak Mini Otel ve Kabaçam Otel belirlenmiştir. Bu otellerde kalmak isteyenlerin aşağıda yer alan konaklama formunu en geç 20 Aðustos 2008'e kadar doldurup This e-mail address is being protected from spam bots, you need JavaScript enabled to view it   adresine göndermeleri gerekmektedir.


Otel Fiyatları:

OTEL Oda + Kahvaltý (Bed&Breakfast) Yarým Pansiyon (Half Board) Tam Pansiyon (Full Board)
Mini 35,00 TL (30,00 $) 37,50 TL (33,00 $) 42,50 TL (38,00 $)
Kabaçam 35,00 TL (30,00 $) 40,00 TL (35,00 $) 45,00 TL (40,00 $)


Konaklama Formu
      
 
 Turkish Chess Federation 2008